Środowisko cyfrowych nomadów, gdzie rezygnacja z dokumentów papierowych nie stanowi rewolucji, a jest naturalną ewolucją

Branża usługowa

popieriniai dokumentai, evoliucija, elektroninis parašas, skaitmenizavimas
6 mies.

Z usług Mark Sign korzysta od 6 mies.

30 pracowników

30 pracowników korzysta z platformy do podpisu elektronicznego

Zrównoważony rozwój

Firma jest zrównoważona także w inny sposób: sortuje odpady i zainstalowała elektrownię słoneczną na dachu budynku

O firmie

Idea Lighthouse Hub narodziła się z myślą o zgromadzeniu w jednej społeczności profesjonalistów z różnych dziedzin – przedsiębiorców, twórców, innowatorów, specjalistów od marketingu i IT oraz stworzenie dla nich unikalnego środowiska, w którym mogliby pracować, poznawać się i dzięki współpracy tworzyć innowacyjne rozwiązania, generować pomysły biznesowe, pomyślnie realizować projekty i pomagać nawzajem w rozwoju.

 

Najważniejszym elementem Lighthouse Hub jest silna społeczność, która łączy najciekawszych ludzi w Kłajpedzie, od cyfrowych nomadów po najlepszych lokalnych profesjonalistów w swojej dziedzinie. Ludzie decydują się tu pracować i tworzyć, a poznając się i dzieląc się pomysłami, doskonalą się i pomagają rozwijać się innym.

Lokalizacja

Kłajpeda, Litwa

Przemysł

Branża usługowa

Usługi

Cyfrowe podpisywanie umów

Pracownicy

30

Wyzwanie

Od momentu, kiedy 2019 roku wystartował Lighthouse Hub, zrealizowaliśmy wiele różnych projektów, a ich liczba rośnie w postępie geometrycznym, przez co procesy biurokratyczne pochłaniają sporą część czasu. Nie wspominając już o tym, że budowa nowego budynku Centrum Innowacji Cyfrowych oraz gwałtowny rozwój działalności firmy i

 

 

powiększenie zespołu sprawiły, że podpisywanie dokumentów stało się mniej wygodne i zaczęło zakłócać rytm pracy osób odpowiedzialnych – ten z pozoru prosty proces zaczął zabierać zbyt wiele czasu i odpowiedzialności w celu zweryfikowania, czy druga strona podpisała dokument w wymaganym terminie.

galimybė pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu gerokai palengvino vadovo darbą

„Niestety 100-procentowa cyfryzacja w sektorze prywatnym i biznesowym jest trudna do wdrożenia. Myślę jednak, że w ciągu najbliższych 10 lat osiągniemy poziom, w którym 95% umów i innych ważnych dokumentów będzie podpisywanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Gdyż to już nie jest rewolucja, ale naturalna ewolucja.”

– Mindaugas Kieža, prezes Centrum Innowacji Cyfrowych Lighthouse Hub

Rozwiązanie

Wdrożona możliwość podpisywania kwalifikowanym podpisem elektronicznym znacznie ułatwiła pracę prezesa: może wszystkie dokumenty podpisywane w firmie znaleźć w jednym miejscu, w czasie rzeczywistym monitorować status dokumentów podpisanych i wysłanych do

innych uprawnionych stron oraz wysyłać przypomnienia przed upływem planowanego terminu podpisania. Odkąd proces podpisywania stał się szybszy, liczba dokumentów, które poświadczamy kwalifikowanym podpisem elektronicznym w firmie gwałtownie rośnie.

Wynik

Według przybliżonych obliczeń po wdrożeniu w firmie rozwiązania Mark Sign nie było potrzeby drukowania 10 tys. stron dokumentów, dzięki czemu co najmniej 1 drzewo pozostało nie ścięte i wreszcie dla 30 pracowników została wyeliminowana codzienna rutyna podpisywania i zarządzania umowami.

 

Korzyści

3 w 1

Po przetestowaniu funkcjonalności Mark Sign okazało się, że jest to idealne połączenie funkcjonalności, prostoty systemu i komfortu.

Szybkość

Podpisanie kwalifikowanym podpisem elektronicznym zajmuje tylko kilka minut, co jest zaletą w kontaktach z inteligentnymi klientami.

Zrównoważony rozwój

Umowy elektroniczne sprzyjają wzajemnemu zrównoważonemu rozwojowi procesów firmy i klienta, co z kolei zmniejsza ogólną emisję CO2 generowaną w kraju.

Odkryj moc podpisów elektronicznych już dziś!

Dołącz do tysięcy użytkowników Mark Sign.

3 podpisy co miesiąc za darmo z SimplySign, Smart-ID, Mobile-ID