Nowoczesna bankowość oparta na wartościach zrównoważonego rozwoju i technologiach cyfrowych

Finanse

> 2000 razy

W ciągu 2 miesięcy podpisem elektronicznym podpisano ponad 2000 razy

9000 stron

W ciągu 2 miesięcy zaoszczędzono 9000 kartek papieru

60

pracownicy podpisujący się na platformie Mark Sign

18

planowane oszczędności 18 ton CO2 rocznie

O firmie

mano.bank w 2019 r. został pierwszym wyspecjalizowanym bankiem w Unii Europejskiej, a także pierwszym bankiem specjalizującym się w kredytach dla firm na Litwie. Bank, znając potrzeby rozwijającego się biznesu, oferuje przystępne warunki finansowania, nielimitowane i bezpłatne przelewy SEPA oraz zredukowane do minimum procesy biurokratyczne, tak aby rozwój biznesu klientów przebiegał sprawnie.

Będąc nowoczesnym bankiem, mano.bank tworzy inny rodzaj bankowości – bardziej wydajną, prostszą, skoncentrowaną na konkretnych potrzebach biznesowych i z innowacyjnymi technologiami cyfrowymi. Bank, który 2 miesiące temu rozpoczął korzystanie z usług Mark Sign, podpisał już 1500 umów drogą elektroniczną i zaoszczędził 9000 kartek papieru.

Lokalizacja

Litwa

Usługi

Podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym; Weryfikacja dokumentów

Przemysł

Finanse

Pracownicy

80+

Rynek wyznacza drogę naprzód

W naszej branży bardzo ważna jest efektywność, szybkość i prostota procesów – gdy umowy są podpisywane elektronicznie, możemy od razu wypłacić pożyczkę potrzebną do rozwoju biznesu partnera. Najważniejsze jest to, że umowę można podpisać przy użyciu telefon z dowolnego miejsca, nawet z drugiego końca świata, ponieważ nie ma potrzeby skanowania i przesyłania dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki w staromodny sposób – o wiele skuteczniejsze jest udostępnianie ich drogą elektroniczną. Ponadto do przechowywania wszystkich dokumentów wystarczająca jest przestrzeń wirtualna – nie ma potrzeby wydzielania oddzielnej powierzchni na archiwum dokumentów.

Jednak podpis elektroniczny jest ważny nie tylko dla poprawy jakości obsługi klienta – jest również ważny w wewnętrznych procesach banku, ponieważ dokumenty wewnętrzne podpisujemy również elektronicznie. Dzięki wygodnemu podglądowi historii podpisywania dokumentów, dokumentów wymaganych do podpisania oraz otrzymywania przypomnień na platformie samoobsługowej, wszystkie operacje można wykonać terminowo i sprawnie.

„Stawiamy na efektywność i szybkość, dążymy do maksymalnego uproszczenia wszystkich procesów dla naszych klientów, dlatego z Mark Sign wszystkie umowy z klientami i partnerami podpisywane są szybko i komfortowo.”

– Giedrė Blazgienė, dyrektor generalny mano.bank

Rozwiązanie

Rozmawiamy z Giedrė Blazgienė, dyrektor generalną mano.bank.
Być może były prowadzone obliczenia, ile kosztów udało się zaoszczędzić dzięki digitalizacji procesów biznesowych?

Do dnia dzisiejszego podpisem elektronicznym podpisaliśmy około 1500 dokumentów, ale gdybyśmy podpisywali je w tradycyjny sposób, ten stos dokumentów składałby się z około 9000 kartek papieru, czyli około 54 tys. rocznie. To aż 270 kg papieru, na którego produkcję zużywa się ok. 540 tys. litrów wody i około 18 ton CO2 trafia do środowiska. To tylko koszt papieru, na którym składamy podpis, nie licząc kosztów usług kurierskich i CO2 emitowanego w procesie dostarczania dokumentów.

Jakie inne rozwiązania promujące zrównoważony rozwój wdrożyliście w swojej firmie?

W naszej firmie zrównoważony rozwój jest postrzegany w trzech wymiarach – ochrona środowiska, zrównoważony rozwój społeczny i dobre zarządzanie, dlatego zatwierdziliśmy własny kodeks etyczny, strategie wynagrodzeń, politykę równych szans oraz strategie środowiskowe. Aby nie były to jedynie puste słowa, neutralizujemy wpływ CO2 na środowisko rzeczywistymi działaniami.

Staramy się nie marnować zasobów, z których korzystamy, kupujemy energię elektryczną wytwarzaną ze źródeł odnawialnych, promujemy czystszy transport, dlatego na dziedzińcu banku urządziliśmy parking dla rowerów pracowników oraz zapewniliśmy możliwość bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych na stacjach ładowania.

Częścią tej strategii jest również obniżanie kosztów papieru w codziennej działalności, dlatego rozwiązanie Mark Sign pozwala na szybkie i wygodne podpisywanie wszelkich umów z partnerami bez naruszania naszych wartości.

Korzyści

Prostota

Dzięki elektronicznemu podpisywaniu umów wszystkie dokumenty wymagające podpisu klienta – wnioski kredytowe, umowy rachunku bankowego, umowy lokat – mogą być przetwarzane z dowolnego miejsca na świecie.

Redukcja kosztów

Elektroniczne wersje dokumentów pozwalają na rezygnację z przestrzeni potrzebnej na fizyczne archiwa oraz obniżenie kosztów papieru.

Zrównoważony rozwój

Umowy elektroniczne podpisywane z klientami nie naruszają wartości banku i ograniczają emisję CO2 powstającą w procesie podpisywania umów papierowych.

Efektywność

Zautomatyzowane rozwiązanie Mark Sign skraca łańcuch procesowy codziennych czynności pracowników, dzięki czemu mogą oni wykonywać zadania prościej i szybciej.

Odkryj moc podpisów elektronicznych już dziś!

Dołącz do tysięcy użytkowników Mark Sign.

3 podpisy co miesiąc za darmo z SimplySign, Smart-ID, Mobile-ID