Konsumenci dyktują swoje warunki, więc biznes planujący strategicznie musi się dostosować

Finanse

2,5 roku

Firma korzysta z usług Mark ID już od 2,5 roku

55-78%

Tyle można zaoszczędzić po wdrożeniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

5

Podobne rozwiązania wdrożyło 5 klientów FinoMark.

90%

Dzięki wdrożeniu kwalifikowanych podpisów cyfrowych błędy w przetwarzaniu dokumentów są redukowane nawet o 90%.

O firmie

FinoMark to platforma crowdfundingowa oparta na modelu pozyskiwania funduszy i inwestycji, która unowocześnia proces finansowania i zapewnia bardziej wydajne rozwiązanie z wartością dodaną dla użytkownika końcowego.

Głównym celem FinoMark jest pomoc każdej firmie w osiągnięciu zamierzonych celów biznesowych poprzez zapewnienie niezbędnych usług finansowych. Platforma ta wyróżnia się tym, że oferuje pożyczkobiorcom porady ekspertów finansowych, które pomogą poprawić i ustabilizować sytuację finansową firmy oraz uniknąć kosztownych błędów.

Lokalizacja

Litwa

Usługi

Platforma Mark Sign, wysyłanie SMS-ów, usługi zdalnego rozpoznawania twarzy, usługi Screening

Przemysł

Finanse

Pracownicy

6 (4 z nich pracuje z dokumentami kredytowymi)

Wyzwanie

Konsumenci dyktują swoje warunki, więc biznes planujący strategicznie musi się dostosować

Cyfryzacja w sektorze finansowym, szczególnie związana z procesami analizy i systematyzacji danych, odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ nie tylko pomaga usprawnić działanie biznesu, ale także poprawia jego reputację. To proste, ponieważ coraz więcej klientów szuka sposobów na optymalizację swoich procesów, odciążenie pracowników i wyeliminowanie ryzyka ewentualnych błędów ludzkich, dlatego szuka rzetelnych partnerów.

Czy sukces biznesowy jest możliwy bez cyfryzacji?

Wchodząc na rynek platform crowdfundingowych, FinoMark postawił sobie za zadanie zaoferowanie inwestorom bezpiecznej i wygodnej platformy do powiększania portfela inwestycyjnego. Aby to zrobić, konieczne było nie tylko stworzenie dobrze funkcjonującego modelu fundraisingu i inwestowania, ale także unowocześnienie zwykłych procesów finansowania, tak aby użytkownik mógł efektywnie inwestować i pozyskiwać swoje środki – wtedy, gdy ich potrzebuje.

Aby firma była konkurencyjna, moim pragnieniem jako dyrektora jest usprawnianie procesów wewnętrznych firmy i maksymalne oszczędzanie czasu zespołu pracującego w wnioskami klientów.

Nie jest tajemnicą, że wiele zasobów ludzkich i finansowych jest „pochłanianych” przez procesy biurokratyczne, więc pierwszym zadaniem było znalezienie narzędzia, które mogłoby zautomatyzować procesy platformy pożyczek inwestycyjnych i biznesowych oraz pomogło całkowicie zrezygnować z papierowych dokumentów.

Prawie 2,5 roku temu, kiedy wybieraliśmy dostawcę takiej usługi, na rynku było ich bardzo mało, dlatego po udzielanych korzyści wybraliśmy rozwiązanie Mark ID do wymiany i podpisywania dokumentów wewnętrznych.

Obecnie podpisywanie dokumentów dla inwestorów i pożyczkobiorców jest teraz w naszym systemie w pełni zdigitalizowane”, opowiada Gražvydas Balčas, prezesFinoMark.   

„Oszustwa zdarzają się we wszystkich branżach, ale rozwiązanie Mark ID wielokrotnie pomogło wyeliminować przypadki nieprawdziwych lub sfałszowanych rejestracji, a wszystkie procesy zostały zatrzymane na czas.”

– Gražvydas Balčas, prezes FinoMark

Dobry przykład jest zaraźliwy

Według prezesa FinoMark przez te lata nie było myśli, aby wypróbować inne narzędzia, ponieważ praca z zespołem Mark ID przebiegła bezproblemowo, a rezultat był zgodny z oczekiwaniami. Główne trzy rzeczy, które go wyróżniają, to szybkość, bezpieczeństwo i elastyczność.

Prezes FinoMark obliczył, że po wdrożeniu rozwiązania Mark ID przyspieszeniu uległy następujące procesy:

  • Wstępna identyfikacja użytkownika za pomocą podpisu mobilnego i Mobile-ID;
  • Identyfikacja inwestorów i konsultacje;
  • Podpisywanie umów;
  • Rejestracja i/lub logowanie do platformy FinoMark.

„Teraz możemy wyeliminować część zmartwień naszych klientów i przyspieszyć udzielanie pomocy finansowej, dlatego od niejednej osoby słyszeliśmy zdziwienie, że nie wysyłamy im dokumentów do podpisu, jak to zwykle ma miejsce przy wypełnianiu wniosku kredytowego – kliknięciem jednego mogą oni zidentyfikować się i podpisać niezbędne dokumenty, które nasi specjaliści oceniają w czasie rzeczywistym. Ponieważ sami to wypróbowali i zobaczyli, jak płynnie działa zdigitalizowany system, według mojej wiedzy aż pięciu naszych klientów wdrożyło podobne rozwiązania w swoich firmach”, mówi G. Balčas.

Rozwiązanie

Z posiadanymi zasobami można pracować wydajniej

Obliczono, że jeśli firma wysyła miesięcznie średnio 40 ręcznie podpisywanych dokumentów, to jej  jej budżet kosztuje to około 400 euro miesięcznie, a rocznie koszt ten wynosi 4800 tys. euro, także koszty przechowywania dokumentów, które według różnych przepisów prawnych muszą być przechowywane przez 7-10 lat, również nie maleją. Nie mniej ważny jest także koszt czasu. FinoMark wyliczył, że po wdrożeniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego i cyfryzacji procesów identyfikacji klientów i zarządzania dokumentami, koszty czasu pracowników firmy w obsłudze pożyczkobiorców obniżyły się o 30-40%. A to oznacza możliwość obsługiwania większej liczby klientów przy wykorzystaniu dostępnych zasobów.

„Konsumenci, widząc korzyści i możliwości kwalifikowanego podpisu elektronicznego w czasie pandemii, dyktują teraz swoje warunki sektorowi finansowemu, dlatego spora jego część jest zmuszona do cyfryzacji i wdrożenia go w takim czy innym formacie. Powiem wprost: biznes, który myśli strategicznie i planuje swój rozwój, musi odczuwać wszelkie zmiany zachodzące na rynku, dostosowywać się do nich jak najszybciej i informować o tym swoich klientów.

Jeśli wśród specjalistów od marketingu mówi się, że króluje treść, to ja powiedziałbym, że obecnie w sektorze finansowym króluje cyfryzacja. Jednak minie jeszcze rok lub 2 lata, zanim wszyscy gracze rynkowi wdrożą podobne funkcjonalności lub przynajmniej zaczną wykorzystywać kwalifikowany podpis elektroniczny w swojej działalności. Jednak lepiej późno niż wcale”, uśmiecha się G. Balčas.

Odkryj moc podpisów elektronicznych już dziś!

Dołącz do tysięcy użytkowników Mark Sign.

3 podpisy co miesiąc za darmo z SimplySign, Smart-ID, Mobile-ID