Edukacja cyfrowa nawet przy wynajmie kanapy

Branża usługowa

12 mies.

Z usług Mark Sign korzysta od 12 mies.

12 pracowników

korzysta z platformy do podpisu elektronicznego

Rozwiązanie

Podpis elektroniczny pomaga zmniejszyć obciążenie związane z zarządzaniem dokumentami

500

500 euro – tyle firma zaoszczędza w ciągu miesiąca

O firmie

Platforma długoterminowego najmu przedmiotów, na której pożądany przedmiot możesz mieć za niewielką miesięczną opłatę za wynajem, a w razie potrzeby można go później nabyć za wartość rezydualną. Celem firmy jest oferowanie klientom najpotrzebniejszych artykułów gospodarstwa domowego z możliwością korzystania z tych przedmiotów bez pożyczek, kredytów czy zabezpieczeń.

Ważne jest, aby w przypadku zmiany sytuacji finansowej klienci platformy mieli możliwość wypowiedzenia swoich zobowiązań w dowolnym momencie poprzez zwrot przedmiotu do firmy.

Lokalizacja

Litwa

Przemysł

Branża usługowa

Usługi

Identyfikacja klientów i cyfrowe podpisywanie umów

Pracownicy

12

Wyzwanie

Ekonomia współdzielenia, która szybko stała się popularna na świecie, stworzyła rynek, na którym ludzie mogą wypożyczać rzeczy tylko na określony czas – wtedy, gdy są one najbardziej potrzebne, ponieważ w niektórych przypadkach wypożyczenie jest dużo bardziej opłacalne niż zakup przedmiotu, nie wspominając już o kwestii zrównoważonego rozwoju, gdy rzeczy stoją nieużywane lub niezepsute są wymieniane na nowe. Ponieważ dewizą naszej firmy jest „Jeśli zakup jest za drogi, wypożycz”, tworząc

platformę wypożyczania przedmiotów, wydłużamy cykl życia przedmiotu i ograniczamy nadmierną konsumpcję, zaspokajając jednocześnie podstawowe potrzeby naszych klientów. Oczywiście taki model biznesowy nie jest nowy, więc konkurujemy na rynku nie tylko podażą przedmiotów, ale także jakością obsługi – jak szybko i wygodnie możemy wypożyczyć przedmioty. Nie mówiąc już o wiarygodności usługi i bezpieczeństwie danych osobowych.

„Ze względu na nasz model biznesowy – wypożyczanie rzeczy, nasi współpracownicy codziennie przetwarzają kilkaset wniosków i innych dokumentów z tym związanych. Wiąże się to z dużymi kosztami ludzkimi, dlatego byliśmy mile zaskoczeni, ile pracownikom udaje się zaoszczędzić czasu po przejściu w firmie na kwalifikowany podpis elektroniczny.”

– Laurynas Mažuolis, prezes „Be kredito”

Rozwiązanie

W branży wynajmu długoterminowego szybkość podpisywania umowy jest „wąskim gardłem”, które decyduje o tym, jak szybko wypożyczony przedmiot może być używany, nie mówiąc już o identyfikacji klienta i weryfikacji innych niezbędnych danych. Nasi pracownicy każdego dnia spędzają większość swojego dnia pracy właśnie na tych biurokratycznych procesach – weryfikowaniu, gromadzeniu i przechowywaniu podpisanych dokumentów, a wiedząc, że muszą przetwarzać tysiące wniosków miesięcznie, istnieje ryzyko, że

ostatecznie nawet najbardziej sumienny pracownik może popełnić błąd ludzki, który w naszej branży jest niewybaczalny. Tak w naszych systemach pojawiło się rozwiązanie Mark Sign, które zwiększyło efektywność operacyjną naszych pracowników, ograniczyło archiwizację dokumentów papierowych i ryzyko ewentualnych błędów – różne statystyki pokazują, że po wdrożeniu rozwiązania do kwalifikowanego podpisu cyfrowego możliwość wystąpienia błędów przetwarzania dokumentów można zredukować nawet o 90%.

Wynik

Po wdrożeniu podpisywania kwalifikowanym podpisem elektronicznym odczuwamy zmianę nie tylko w zakresie oszczędności kosztów związanych z logistyką, papierem i zasobami ludzkimi, ale także ze względu na powiększające się grono klientów. Wraz ze wzrostem kompetencji cyfrowych społeczeństwa i coraz większą liczbą osób korzystających w życiu codziennym z różnych narzędzi do podpisu elektronicznego, ludzie o wiele odważniej wypożyczają rzeczy przez Internet – wiedząc, że podpisanie umowy zajmie tylko kilka minut i będą w stanie sfinalizować wszystkie formalności finansowe. transakcji w wygodny dla nich sposób, nasi klienci już nie odkładają decyzji o wynajmie tej czy innej rzeczy na „dogodniejszy termin”.

Po przeniesieniu większości procesów biznesowych na platformę cyfrową Mark Sign, mamy pewność, że dokumenty są bezpieczne i uporządkowane, łatwe do archiwizacji i w razie potrzeby można je szybko wyszukać.

Korzyści

Cena

Marka Sign została wybrana spośród innych dostawców ze względu na konkurencyjną cenę oferowanych usług.

Szybkość

Pracownicy korzystają z tej usługi na co dzień do podpisywania dokumentów, weryfikacji otrzymanych dokumentów i ich porządkowania, dlatego możliwość szybkiego wykonania tego wszystkiego ma ogromne znaczenie dla efektywności ich pracy.

Czas

Po wdrożeniu tego rozwiązania klienci firmy otrzymują wszystkie usługi szybciej i w wygodnym dla nich czasie.

Odkryj moc podpisów elektronicznych już dziś!

Dołącz do tysięcy użytkowników Mark Sign.

3 podpisy co miesiąc za darmo z SimplySign, Smart-ID, Mobile-ID