Jak w prosty sposób podpisać dokumenty elektroniczne za pomocą Mark Sign?

2021-10-10

Nawet jeśli nigdy nie podpisałeś żadnego dokumentu elektronicznego, zrobisz to w kilka minut na platformie Mark Sign. Wypróbuj sam!

 1. Najpierw otwórz stronę internetową www.marksign.lt i naciśnij przycisk Zaloguj się w prawym górnym rogu, jeśli masz już konto. Jeśli nie masz jeszcze konta, kliknij przycisk Zarejestruj się.
 1. Następnie wybierz sposób, w jaki chcesz połączyć się z platformą, tj. jak potwierdzisz swoją tożsamość.
 • Po wybraniu Smart-ID będziesz musiał wskazać kraj i swój numer PESEL;
 • Jeśli wybierzesz Mobile-ID, także numer swojego telefonu komórkowego.
 • Po wybraniu ZealiD zeskanuj podany kod QR za pomocą swojego smartfona.
 • Po wybraniu pamięci USB lub karty chipowej należy podać numer PESEL i wprowadzić hasło.

W obu tych przypadkach po wprowadzeniu danych postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na urządzeniu mobilnym.

 1. Po zalogowaniu zostaniesz przekierowany na swoje  konto osobiste, gdzie zobaczysz wszystkie swoje dokumenty. Jeśli logujesz się po raz pierwszy, folder ten będzie pusty.

Klikając przycisk Prześlij dokument w prawym górnym rogu, możesz od razu przesłać nowy dokument.

Możesz przesyłać dokumenty zapisane w formacie PDFASICEBDOCADOC , których rozmiar nie przekracza 100 MB.

 1. Po przesłaniu dokumentu będziesz mógł:
 • od razu go podpisać, klikając Zachowaj i podpisz;
 • Zachować go, naciskając przycisk Zachowaj;
 • Usuń, jeśli zmienisz zdanie lub chcesz przesłać inny dokument.

Do podpisania wystarczy użyć Smart-ID/Mobile ID/ZealiD/pamięci USB lub karty chipowej. Po kliknięciu Zachowaj i podpisz, aby podpisać, musisz wprowadzić kod PIN2.

Dodatkowe możliwości

Przedstawiamy kilka dodatkowych funkcji, które pomogą Ci jeszcze wygodniej zarządzać procesem podpisywania dokumentów.

 • Kategorie dokumentów

Do każdego dokumentu można przypisać kategorię. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Wybierz kategoriępo załadowaniu dokumentu. Jeśli nie masz jeszcze kategorii, możesz je utworzyć. Na przykład Dokumenty, Umowy, Wnioski, Zgody itp. Ułatwi to porządkowanie i wyszukiwanie potrzebnych dokumentów.

Ustawienia podpisu

 • Miejsce złożenia podpisów. Podpisując dokumenty, możesz wybrać miejsce w dokumencie, w którym chcesz umieścić podpis: na górze pierwszej strony, na górze ostatniej strony lub może go zupełnie nie być na dokumencie.
 • Rozliczenie podpisów z mojego konta. Jeśli inicjujesz podpisywanie dokumentu, możesz zaznaczyć pole, aby wszystkie podpisy zostały rozliczone z Twojego konta.

Członkowie

 • Zaproś inne osoby do podpisania dokumentu. Jeśli chcesz, aby inne osoby podpisały dokument, kliknij przyciskDodaj nowych członków. Będziesz musiał wprowadzić imię i nazwisko oraz adres poczty elektronicznej osoby. Jeśli chcesz, możesz zaznaczyć, aby kontakt został zapisany w Twojej w książce adresowej. Ułatwi to odnalezienie tej osoby w przyszłości, jeśli zajdzie potrzeba ponownego wysłania do niej dokumentów.
 • Kolejność podpisywania. Klikając na pole wyboru, będziesz mógł określić kolejność, w jakiej dokument zostanie wysłany. System najpierw prześle dokument do podpisania pierwszej osobie, po podpisaniu przez nią – do drugiej i tak dalej. Po podpisaniu przez wszystkich otrzymasz pocztą elektroniczną potwierdzenie, że dokument podpisały wszystkie uprawnione osoby.

Komentarze

Jeśli chcesz do dokumentu dołączyć dodatkowy komentarz, możesz to zrobić w polu Komentarze:

 • Publiczny – komentarz będzie widoczny dla wszystkich podpisujących.
 • Prywatny – komentarz będzie dostępny tylko dla Ciebie, dla innych osób nie będzie on widoczny.

Warto wiedzieć

W sekcji Dokumenty Twojego konta, gdy zalogujesz się w dowolnym momencie, zobaczysz wszystkie przesłane dokumenty według ich statusu (podpisane, oczekujące na Twój podpis, oczekujące na inne podpisy).

Możesz pobrać przesłane przez siebie dokumenty z platformy Mark Sign na swój komputer lub inne urządzenie w dowolnym momencie. Możesz także udostępnić dokument innym osobom i zapisać dokumenty, których nie chcesz podpisywać.

Na swoim koncie zawsze będziesz widzieć, ile podpisów masz w tym miesiącu jeszcze masz. W sekcji Pakiety usług w każdej chwili możesz dokupić więcej podpisów lub zmienić posiadany pakiet. Ale dobrą wiadomością jest to, że rozpoczęcie korzystania z platformy Mark Sign nic nie kosztuje. Po zarejestrowaniu się zostanie aktywowany pakiet Na start, który daje Ci 5 darmowych podpisów miesięcznie.

Na platformie Mark Sign możesz mieć nie jedno, a kilka kont. W takim przypadku za każdym razem, gdy się logujesz się, musisz jedynie wskazać konto, którego chcesz użyć tym razem.

O tym, jak wygląda kwalifikowany podpis elektroniczny i jaką ma moc prawną, przeczytasz już wkrótce w naszym kolejnym wpisie.

Odwiedź nasz kanał na Youtube i zobacz Jak podpisać dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Dalinkis:

Linkedin Facebook